wtorek, 23 marca 2010

11. Dziś już 23 marca 2010r., czasu do pierwszej części Walnego Zgromadzenia roku 2010 coraz mniej, a to powód by omówić kwestie pisania żądań, uchwał grup członków, jeżeli członkowie będą mieli wolę na ich złożenie. Następnie po przygotowaniu przez Zarząd żądań lub uchwał pod względem formalnym, poddania ich głosowaniu na każdej części walnego.

Post nr.11 poświecę na mobilizowanie członków by zaangażowali się w tworzenie żądań lub uchwał popartych podpisami członków, poprzez pokazanie jak to może wyglądać w praktyce. Obecnie jestem na etapie prostowania moich hipotetycznych a może i rzeczywistych błędów we wnioskach przedstawionych Wam członkowie - post nr.9, dotyczących wniosków na walne roku 2009., są one swego rodzaju nauczką. Napisałem wniosek do Zarządu SM „Nowoczesna”, by przedstawił wzór żądania grupy członków spełniającego formalne wymogi art.8.3. Ustawy o Spółdzielniach Mieszkaniowych z 2000r. wraz ze zmianami. (patrz-post nr.9)

Ma to na celu zagwarantowanie, że jeżeli grupa przynajmniej 10-u członków złoży żądanie lub uchwałę, Zarząd będzie musiał przygotować żądanie lub uchwałę pod względem formalnym, by poddać je pod głosowanie na każdej części walnego. Mało tego, starając się złożyć żądania z dużym wyprzedzeniem przed pierwszą częścią Walnego jako grupy członków, będziemy mieli czas na zmobilizowanie Zarządu do przedstawienia żądań lub uchwał na walnym. Zarząd może chcieć zarzucić żądaniom lub uchwałom np. brak wymogów formalnych albo poda inny powód ich nie poddania pod głosowanie na każdej części Walnego.

Składając wnioski z żądaniami lub uchwałami grupy członków do Zarządu, w biurze podawczym domagajmy się pisemnego potwierdzenia, że wniosek spełnia wymogi art.8.3. pod względem formalnym bez względu no to, co ma znaczyć to sformułowanie. (patrz-post nr.9) Proszę nie zrażać się, hipotetyczną odpowiedzią pracownika biura podawczego, że zobowiązany jest tylko do odbioru wniosków kierowanych do Zarządu. Biuro podawcze musi spełniać swoją rolę w pełnym zakresie, inaczej jego istnienie jest fikcją i zbędne a już na pewno nie ma prawa do nazwy – biuro podawcze.

Natomiast, jeżeli by doszło do odmowy potwierdzenia zgodności w biurze podawczym, proszę udać się do pokoju obsługi prawnej SM „Nowoczesna” to samo piętro, ale po drugiej stronie korytarza. Ewentualna odmowa w pokoju obsługi prawnej SM „Nowoczesna”, dokonania sprawdzenia zgodności z art. 8.3. będzie poczytane jako działanie na szkodę spółdzielców. Tym samym podlegać będzie ostrej ocenie członków na walnym i zapewne odpowiedzialności karnej przed sadem administracyjnym, tak zakładam jako laik w przepisach prawa.

Wraz z otrzymaniem odpowiedzi na wniosek złożony dnia 23.03.2010r., poinformuję członków jak mają być napisane żądania lub uchwały grup członków spełniające wymogi art. 8.3. w/w ustawy zdaniem Zarządu SM „Nowoczesna”. Istnieje prawdopodobieństwo, że odpowiedź Zarządu będzie odbiegała od moich oczekiwań zapewniam, że mój wniosek i odpowiedź będą dostępne na blogu. 

kerimski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz